Bezpieczny czy zagrożony?

Foto Sxc Hu 1334730 47517067

Czy czujesz się bezpieczny? Każdego dnia jesteśmy atakowani złymi wiadomościami, które mogą wzbudzać niepokój i strach. Czy tego chcemy czy nie, takie informacje docierają do nas. Jak reagujesz?

W takich momentach masz wybór. Możesz wybrać strach lub zaufać Bogu i położyć wszystko w ręku Ojca. Bóg chce cię prowadzić w takim miejscu w jakim aktualnie jesteś. Tam pragnie ci błogosławić i obdarowywać łaską. Nie porównuj się do innych, bo wtedy zapominasz, co Bóg zrobił dla ciebie (Mt 20:1-16 ).

W przypowieści ,,O synu marnotrawnym” brat, który został z ojcem, wypunktowuje tego, który roztrwonił majątek. Czuje się lepszy i dziwi się, dlaczego ojciec wyprawił ucztę marnotrawnemu. Nie rozumie  łaski i miłości ojca.

Historia o Marcie i Marii pokazuje nam , co jest dla Jezusa istotne w naszej relacji z Nim( Łk 10:38-42). Maria wybrała lepszą cząstkę, bo skupiła się na swym Panu w momencie, gdy On mówił, natomiast jej siostra krzątała się w kuchni. Nasze działanie nie jest dla Boga tak ważne jak relacja z Nim. Nie musimy się obawiać, że czegoś nie robimy lub, że robimy za mało. Przyjmij Bożą łaskę i ciesz się nią.

Okoliczności w jakich się znajdujemy często sprawiają, że zaczynamy inaczej spostrzegać Boga. Zaczynamy brać sprawy w swoje ręce, myśląc, że Bóg nie zajmie się nami. Jest to kłamstwo, bo Bóg ma dla nas same dobre rzeczy, dobre myśli i zamiary względem nas Jer.29:11-13.

 

Spotkanie modlitewne 16.04.2015 r.

© 2014 tylkojezus.pl