Boża droga

Foto Sxc Hu 1428716 38308118

Każdy z nas ma cel. My jako chrześcijanie też mamy cel- niebo i jedyną drogą, aby uzyskać to, do czego dążymy jest Jezus (Ewangelia Jana 14,4-7). Aby nie zbłądzić, nie zejść z wyznaczonej ścieżki musimy uwzględnić to, co Bóg ma dla nas przygotowane, musimy zwracać uwagę na znaki, które postawił na drodze. On nie chce abyśmy szli tą drogą z pamięci, ale żebyśmy stosowali się do drogowskazów, które nam dał, dlatego tak ważne jest, aby każdego dnia czytać Biblie, bo właśnie tam są wszystkie wskazówki i ostrzeżenia.

Aby uniknąć rozczarowań musimy uwzględnić, że Bóg Panuje nad wszystkim i na wszystko ma wyznaczony czas. Nie oznacza to jednak, że mamy ustawać w modlitwach, bo to czy wzywamy Imię Jezus ma ogromne znaczenie.

Słowo „wzgląd” jest użyte w Biblii 244 razy, czyli Bóg wyraźnie chce nam powiedzieć, że to na, co patrzymy, na co zwracamy uwagę ma ogromne znaczenie.

Oczywiście przeciwnik zadbał o to, abyśmy nie zawsze skupiali się na tym, co ma dla nas przygotowane Bóg. Abyśmy przestali uwzględniać Bożą rzeczywistość w naszym życiu. Brak jedności, niezdecydowanie, troski, które są jak mgła, która zakrywa widoczność, patrzenie na własne korzyści, brak czujności, religijność, rutyna, strach i wiele więcej są narzędziami, którymi posługuje się diabeł, aby zasłonić cel i zepchnąć nas z drogi.

Uwzględniać oznacza korygować. Pozwól aby Bóg korygował Ciebie i nie stój w miejscu, bo jeśli się nie ruszysz, będziesz z dala od Bożej drogi.

„Albowiem wszyscy ci, których prowadzi Duch Boży, są synami Bożymi”. ~Rz 8,14

 

Słowo zachęty z 28.07.2016 r.