Boże obietnice – nagranie

Fot Sxc Hu Vivekchugh
[button link=”http://tylkojezus.pl/wp-content/uploads/2015/11/2015_11_12_Boże_obietnice_WWW.mp3″ display_style=”1″ icon_before=”im-icon-accessibility” icon_after=”im-icon-accessibility”]Posłuchaj nagrania[/button]

 

Historia Abrahama to historia człowieka, który usłyszał Bożą obietnicę i to zmieniło całe jego życie. Jednak nie wystarczyło tylko usłyszeć – Abraham był posłuszny słowu Pana. Postanowił przejść ponad 2 tys. km pieszo z całym dobytkiem i rodziną, choć miał wtedy ok. 75 lat. Abraham nie zwątpił, nie wymawiał się okolicznościami, ale poszedł za głosem Tego, Którego nie widział. Oprócz nowej ziemi na zamieszkanie Bóg obiecał też Abrahamowi potomka. Urodził się Izaak. Jednak Bóg wystawił na próbę Abrahama, polecając mu zabić syna, by sprawdzić, czy dalej ufa on Bożym obietnicom. W Rz. 4,18-25 czytamy, że Abraham wbrew nadziei uwierzył nadziei i nie zwątpił, nie zawahał się, bo wierzył, że Bóg ma moc wypełnić wszystko, co obiecał.

Czy ta historia, zachowana również ze względu na nas, inspiruje cię i zmusza do konfrontacji z obietnicami, jakie otrzymałeś od Boga? Czy masz pewność, że Bóg ma moc wypełnić każdą swoją obietnicę? Jeśli nie – to dlaczego?
Jezus jest największą wypełnioną Bożą obietnicą dla nas. Z każdą inną obietnicą Bóg również sobie poradzi. Naszą rolą jest spodziewanie się tego, czego nie widzimy i gorliwe oczekiwanie (Rz. 8,24-26). Powinniśmy też nosić w sercu i przypominać sobie wciąż obietnice, które otrzymaliśmy od Boga.

Słowo zachęty z 12.11.2015 r.