Być mądrą mamą

Być mądrą mamą - Alina WiejaSam tytuł wskazuje na główny temat i problematykę wychowania dzieci. Każdy rodzic boryka się z większymi czy mniejszymi dylematami trudnościami związanymi w tak ważnym procesie rozwoju wychowania swoich dzieci. Dlatego też książka adresowana jest do szerokiego grona odbiorców przyszłych matek, obecnych, dorosłych już dzieci a nawet ojców.
Autorka podkreśla jak ważne jest i ogromny wpływ na rozwój dziecka ma wychowanie obojga rodziców. Tej miłości nic nie zastąpi. A nade wszystko jak wielkie znaczenie i oddziaływanie ma na nie w jaki sposób my same mamy żyjemy.

Dzieci potrzebują pozytywnych wzorców w codzienności niezbędne jest kierowanie się zasadami w pełni jedności z Bogiem. Czytając książkę zaczynamy rozumieć, że dzieci otrzymujemy na określony czas i są cudownym darem od Boga o który w tym czasie mamy szczególnie dbać. Z troską, wrażliwością zdrowymi zasadami, granicami które rozwijają nasze dziecko. Miłością która nie jest zaborcza zniewalająca, ale pozwala w pełni rozwijać nasze dziecko na każdym etapie jego rozwoju.

Opisane własne doświadczenia podczas wychowywania swych dzieci w prosty zrozumiały sposób autorka pomaga każdej matce dojść do miejsca w którym może znaleźć pomoc i rozwiązanie gdy sobie nie radzi bądź pojawiają się kolejne przeszkody.
Alina Wieja ponadto podkreśla role Boga w wychowaniu, kierowanie się Słowem Bożym w każdej życiowej sytuacji. Książka spełnia oczekiwania każdej mamy, moje też. Czytając tę lekturę nawet osoby nie określające się jako by żyły w jedności z Bogiem podczas wgłębiania mogą odnaleźć rozwiązanie wskazówki a przede wszystkim spotkać się z Bogiem i doprowadzić do miejsca swoje dziecko by pragnęło z nim żyć.

Alina Wieja – „Być mądrą mamą”

Wydawnictwo: Koinonia

(meryro)

© 2014 tylkojezus.pl