Cel wiary: zbawienie

Fot Sxc Hu Kovik

Prawie każdy człowiek ma w życiu jakieś cele. Dla wierzącego celem powinno być zbawienie duszy. Ważną cechą, dzięki której go osiągniemy jest wytrwałość, bo przecież ,,..kto wytrwa do końca będzie zbawiony’‘ Mt 10;22.

Bóg wyznacza nam również cele tu na ziemi. Niekiedy są one niezrozumiałe, mało czytelne, ale Stwórca ma wszystko pod kontrolą. Tak jak realizował swoje cele w życiu różnych postaci biblijnych, tak też w naszym życiu, chce to czynić. Kiedy nie widzimy celu, On stawia na drodze
życia ,,tyczki”, dzięki którym nie pogubimy się. Kiedy na szlakach górskich nie widać celu, bo warunki atmosferyczne są niesprzyjające, wędrowcy mają znaki w postaci tyczek.

Są też cele, których Bóg nie błogosławi. Nie rzadko wydają się dla nas dobre, ale Bóg widzi dalej i wie, co w konsekwencji przyniesie Mu chwałę. Biblijny Samson kierując się uczuciami, rozminął się z wolą Bożą. Z kolei Noe czy Mojżesz, pomimo przeciwności, zrealizowali Boży zamysł. Bóg wyznaczył swoim dzieciom cel- zbawienie.

Ważne, byśmy w codzienności dokonywali słusznych wyborów, by po czasie powiedzieć za św. Pawłem: ,,W dobrych zawodach wystąpiłem, bieg ukończyłem, wiary ustrzegłem”2Tym 4;7

Spotkanie modlitewne – 18.12.2014r.