Chris Tomlin – Burning Lights

Miniatura Chris Tomlin

Chrześcijański album Chrisa Nr 1 w Ameryce !

Właśnie ukazał się nowy album artysty zatytułowany „Burning lights’’, który zadebiutował na pierwszym miejscu prestiżowej listy Billboard Music Charts z liczbą 73 tyś sprzedanych egzemplarzy płyty deklasując wszystkich innych wykonawców muzyki popularnej.

To pierwszy numer jeden Chrisa na liście najlepiej sprzedających się płyt w Stanach Zjednoczonych . Sukces albumu pokazuje że muzyka chrześcijańska nie jest zepchnięta na margines, a teksty wielbiące Boga mają wartość. Dobre gitarowe brzmienie i nienaganne aranżacje również świetnie obronią się podczas trasy koncertowej promującej nową płytę.

Chris Tomlin urodził się 4 maja 1972 r. w Teksasie. Swoją pierwszą gitarę otrzymał od swojego ojca w wieku jedenastu lat. Tato nauczył go grać na gitarze, a pierwszą piosenkę uwielbiającą Jezusa napisał w wieku 14 lat. Chris swoje życie powierzył Jezusowi jako dziecko i zawsze wiedział, że Bóg ma szczególny plan dla jego życia. Nie potrafił jednak bliżej go sprecyzować poza tym, że ma kroczyć za Jezusem. Gdy po ukończeniu szkoły średniej zdał do college’u z zamiarem studiowania fizjoterapii, zrozumiał, że Bóg powołuje go do czegoś innego.W połowie lat 90-tych uczestniczył w Konferencji Młodzieży Dawsona McAllistera jako lider uwielbienia, zaś w 1997 roku przyjął propozycję Louie Giglio współpracy z chrześcijańską organizacją Passion Conferences, (która w ramach swojej działalności organizuje zjazdy poświęcone modlitwie o duchowe przebudzenie oraz coroczne jednodniowe zjazdy młodzieży, głównie studenckiej, w celu jednoczenia się na modlitwie i uwielbieniu), co przyniosło ogromny zwrot w jego życiu duchowym. Od tamtego czasu Chris Tomlin jest niezmiennie związany z Passion Conferences.

W karierze wokalnej ma na swoim koncie kilka poważnych sukcesów. Jego pierwszy solowy projekt zatytułowany We Make Noise, wydany został w 2001 roku. Za to na pierwszy album koncertowy fani musieli czekać aż do 2006 r. Kolejna płyta – See the Morning, bardzo szybko zyskała status złotej płyty. W latach 2006 i 2007 otrzymał tytuł Wokalisty Roku oraz Artysty roku w 2007. W 2008 roku został wyróżniony nagrodą Dove Awards przez Stowarzyszenie na Rzecz Muzyki Gospel (GMA), a w 2012 r. otrzymał nagrodę Grammy w kategorii Najlepszy Album Współczesnej Muzyki Chrześcijańskiej.

www.christomlin.com