Duchowy słuch

Sxc Hu Piter2k

Jak dbać o duchowy słuch?

O duchowy słuch, podobnie jak o fizyczny, należy dbać w sposób szczególny. W przeciwnym razie możemy doprowadzić do stanu, w którym utracimy daną nam od Boga zdolność odbierania kierowanych do nas przez Niego bodźców. Zaburzenia narządu słuchu powodują również utratę równowagi. Bóg wielokrotnie w Biblii przypomina nam o tym, jak ważne jest słuchanie Go oraz obiecuje nam, że, jeśli będziemy to robić, staniemy się Jego szczególną własnością, wyleje na nas swoje błogosławieństwo i wywyższy nas (Wyj.19,5­6; Pwt.28,1­2). Jezus również wskazał uczniom, że najważniejsze przykazanie to: „Słuchaj Izraelu…” (Mt.12,29).

Co zrobić, by nasz duchowy słuch nie stępił się, lecz był zdrowy i bardziej wrażliwy?

1) Unikaj przebywania w nadmiernym hałasie informacyjnym.

2) Nie słuchaj niepotrzebnych, zbędnych rzeczy, niezdrowej nauki – zaopatrz się w zatyczki.

3) Zmień środowisko lub stację radiową, wyłącz to, co zagłusza w twoim życiu Boży głos – nastrój się na Boże fale.

4) Ćwicz się w słuchaniu, wprowadzaj usłyszane słowo w czyn.

5) Módl się, by Duch Św. pomógł ci pojmować i rozumieć to, co słyszysz.

6) Skrusz swoje serce przed Bogiem, rozpraw się z grzechem w swoim życiu, bo on często jest przyczyną przytępienia słuchu.

Toczy się walka o twój słuch. Nie daj sobie wmówić, że słuchanie Boga nie jest dla ciebie. On sam dał ci zdolność odbierania Swojego głosu, nastroił cię na właściwą częstotliwość. Będąc owcą należącą do Jezusa, możesz usłyszeć Jego głos, oraz rozpoznawać Go i odróżniać od innych głosów (J.10). Boży głos jest kojący i ciepły, pełen miłości, przebaczenia i pokoju. Gdy wpuścisz ten głos do swojego serca doświadczysz uzdrowienia, przemiany serca i umysłu.

 

Spotkanie modlitewne – 11.09.2014 r.