Dzień Rycerski

2015 04 25 RR Dzien Rycerski 001

Czuwaj! Już od samego rana w sobotę świeciło słońce, a błękitne niebo zapowiadało, że to będzie ciepły, słoneczny dzień. Wybraliśmy się dzisiaj na Dzień Rycerski z Drużyną Księgi i Łuku „Jaźwiec” do Studzionki, na zaproszenie 40 Szczepu z Tychów.

Uśmiechy na twarzach chłopaków potwierdziły ich zadowolenie, kiedy zobaczyli elementy zbroi rycerskiej, tarcze, miecze, topory… nie mogli się doczekać, kiedy będzie można ich dotknąć, przymierzyć i  wypróbować. Za sprawą  Drużyny Księgi i Łuku „Jaźwiec” i licznych rekwizytów, przenieśliśmy się do czasów, w których rycerze dzielnie i z honorem walczyli w dobrej sprawie, w obronie słabszych, uciśnionych postępując zgodnie z Kodeksem Rycerskim.
Nie jeden z nas miał okazje przekonać się na własnej skórze, jak ciężka jest tarcza, miecz i zbroja rycerza, która chroniła go przed ciosami nieprzyjaciela.
Dzisiaj przywdziewamy inna zbroję – zbroję Bożą, a słowa Św. Pawła „Nie daj się zwyciężyć złu, ale zło dobrem zwyciężaj” (Rzym. 12,21) są aktualne cały czas.
Szybko upłynął nam ten czas na: rycerskich pojedynkach, pogaduszkach z przyjaciółmi z innych szczepów, tańcach średniowiecznych, pieczeniu kiełbasek przy ognisku.
Dziękujemy Tomkowi i Piotrowi, którzy poświęcili swój czas, wsparli nas pomocą i transportem.
Pozdrawiamy 40 Szczep z Tychów i dziękujemy za wspólnie spędzony czas.

© 2014 tylkojezus.pl