Ewangelizacja bez obaw

Ewangelizacja bez obaw - Bill BrightMyślę, że ten, kto poznał Dobrą Nowinę odczuwa nieodpartą chęć dzielenia się Nią z innymi. Chyba nie jestem jedyną osobą, która nosi w sercu takie pragnienie, i dla której jego realizacja jest sprawą bardzo trudną. Przede wszystkim zastanawiam się JAK to zrobić? Na to pytanie stara się odpowiedzieć Bill Bright w książce zatytułowanej „EWANGELIZACJA BEZ OBAW czyli, jak bez lęku dzielić się swoją wiarą z innymi ludźmi”.

Autor, po nawróceniu, prowadził chrześcijańską działalność misyjną wśród studentów uniwersytetu w Los Angeles, która zaowocowała powstaniem ruchu misyjnego Campus Crusade for Christ International. Polską częścią tej międzynarodowej organizacji, działającej w 155 krajach, jest Ruch Nowego Życia. Ruch ten pomaga w pogłębieniu wiary i stosowaniu zasad chrześcijańskich w codziennym życiu.

Opierając się na swoich wieloletnich doświadczeniach w pracy misyjnej, Bill Bright opracował proste metody przekazywania Dobrej Nowiny o zbawieniu, które z powodzeniem mogą stosować chrześcijanie na całym świecie. Jest między innymi autorem znanej książeczki „Cztery prawa duchowego życia”.

Gorąco polecam książkę EWANGELIZACJA BEZ OBAW wszystkim osobom zainteresowanym szerzeniem Ewangelii. Autor podpowiada w niej jak „bez lęku dzielić się swoją wiarą z innymi ludźmi”, pokazuje jakie są najczęstsze przeszkody w ewangelizacji i podpowiada, jak pracować z tymi, z którymi już podzieliliśmy się Dobrą Nowiną. Z pewnością każdy czytelnik znajdzie w tej książce wiele cennych wskazówek i poruszających spostrzeżeń. Można je wykorzystać nie tylko w kontaktach z innymi, lecz także wzbogacić nimi własne przemyślenia.

Bill Bright – „Ewangelizacja bez obaw – czyli, jak bez lęku dzielić się swoją wiarą z innymi ludźmi”

Wydawnictwo: Fundacja Ruchu Nowego Życia

(meryro)

© 2014 tylkojezus.pl