Jezus – droga, prawda i życie

Fot Sxc Hu Kovik

Okres świąt to dobra okazja, by porozmyślać o wydarzeniach, jakie miały miejsce ponad 2000 lat temu. Wtedy właśnie Jezus wypełnił na ziemi swoją misję – ratunek człowieka.

Jezus szedł drogą zaplanowaną przez Ojca, nie zrezygnował z niej i w ten sposób uwierzytelnił Boże Słowa.

Jezus mówi o sobie: „Ja jestem drogą, prawdą i życiem. Nikt nie przychodzi do Ojca inaczej jak tylko przeze Mnie” J14;6. Nie ma innej drogi do nieba. Jezus ją zna i po Jego śladach możemy tam dotrzeć.

Człowiek ufny, że zbawi siebie swymi dobrymi czynami ,wcześnie czy później rozczaruje się. Przykład takiej próby możemy znaleźć w 11 rozdziale księgi Rodzaju. Ludzie pragnęli dosięgnąć nieba swoim wysiłkiem, chcieli zbawienia bez Boga. Nie udało się, bo Bóg miał inny sposób. Mianowicie: PRZYJĘCIE OFIARY JEZUSA PRZEZ WIARĘ! Trwanie w Nim pozwala nam przeżyć życie najlepiej jak to możliwe. On sam ratuje nas od smutku, nieszczęścia, beznadziei…

Dla tych, którzy idą za Jezusem, budują z Nim relacje dostępne są wskazówki jak żyć. Biblia jest takim drogowskazem na tej drodze. Dla Ciebie też jest jakaś misja do zrealizowania. Każdy ma inne zadanie do wykonania. Bóg przygotował dobre czyny dla Ciebie.

W Biblii jest wiele postaci, które wypełniły misję zleconą im przez Boga. Mojżesz, Paweł, Piotr- każdy z nich był inny, miał swe mocne i słabe strony, ale każdego Bóg ,,wykorzystał”dla dobrego zadania. Nie porównujmy się, nie zazdrośćmy innym! Każdy ma inną drogę i inną misję.

Spotkanie modlitewne – 17.04.2014r.