Kilka słów o cierpliwości

Fot Sxc Hu Skroefie

Ludzie codziennie na coś czekają. Czekamy na osoby, sytuacje, uzdrowienie, wypełnienie obietnic itp. Najtrudniej czekać jest dzieciom, które zwykle chcą mieć coś od razu. Jesteśmy nieustannie atakowani reklamami o szybkiej pożyczce, natychmiastowym działaniu leków, kosmetyków i innych… Coraz rzadziej potrafimy cierpliwie czekać na owoce, które przecież potrzebują czasu, by dojrzeć.

Cierpliwość – inaczej nazwana wytrwałością, niezłomnością – ułatwia czekanie. W liście do Hebrajczyków 10;36 jest napisane: ,, Potrzebujecie wytrwałości, abyście spełniając wolę Bożą , dostąpili obietnicy”.

Wzorem cierpliwości jest Jezus. On ją nam okazał i nadal to czyni.

Cierpliwość nie jest biernym czekaniem, lecz wytrwałym docieraniem do celu. Bóg pragnie byśmy okazywali ją względem innych ludzi Ef 4;1-2.

Czy jesteś osobą cierpliwą? Czy wytrwale mówisz innym o Bożej miłości?

Bóg ciebie szukał i nie stracił cierpliwości nawet wtedy, gdy ty byłeś daleko od Niego. Bóg chce podarować ci cierpliwość- jest ona owocem Jego Ducha.

Boża cierpliwość nie ma ograniczeń czasowych i nie zwleka z wypełnieniem obietnic. ,,Tak i wy bądźcie cierpliwi i umacniajcie serca wasze, bo przyjście Pana jest już bliskie…” Jk 5;8-11

[button link=”http://tylkojezus.pl/wp-content/uploads/2015/08/2015.08.20_Cierpliwość_WWW.mp3″ display_style=”1″ ]Posłuchaj nagrania[/button]

Spotkanie modlitewne 20.08.2015 r.