Kobieta cierpiąca na krwotok

Sxc Hu Lusi   Fot 05

Mam na imię Anna i od 12 lat przechodzę przez prawdziwą męczarnię… bardzo cierpię na nieustanne krwotoki. Stało się to już nie do zniesienia. Wszystkie swoje pieniądze wydaje na kolejnych lekarzy, ale jest coraz gorzej. Jestem w totalnie beznadziejnej sytuacji. Tak naprawdę to już chyba tracę nadzieję, że ktokolwiek może mi pomóc – cierpię już tyle lat…

Jednak ostatnio ktoś mówił coś o jakimś Jezusie, który podobno uzdrawia chorych, którzy do Niego przychodzą. Kiedy przyszedł do miasta postanowiłam podejść od tyłu, przecisnąć się przez tłum. Byłam całkowicie zdeterminowana – już nic mi nie zostało. Wiedziałam, że nie jestem godna, ale tak bardzo zapragnęłam jedynie dotknąć się Jego płaszcza, to było jedyne o czym marzyłam. Myślałam: „może się uda?”.

Udało się! Dotknęłam frędzli płaszcza Jezusa Chrystusa! Nagle poczułam, że choroba, która trawiła moje ciało tak długo wyszła ze mnie! Krwotok ustał! Jestem zdrowa! To prawdziwy cud!

Jednak widzę, że Jezus to zauważył….Szukał w tłumie wzrokiem tego, kto dotknął Jego płaszcza. Jaki to zdumiewająco mądry człowiek! Przestraszyłam się, całe ciało drżało mi ze strachu. Co teraz będzie? Czy poniosę tego konsekwencję? Przecież to ja się Go dotknęłam! Podszedł do mnie, myślałam, że serce wyskoczy mi z piersi. Zaczęłam Mu wszystko tłumaczyć, dlaczego to zrobiłam…Powiedziałam Jezusowi, że był moją ostatnią nadzieją.

Jednak ku mojemu zaskoczeniu Jezus spojrzał na mnie łagodnie, z uśmiechem, z nieopisaną wprost miłością. Skupił na mnie całą swoją uwagę, chociaż wokół Niego przechodziły tłumy. Nagle całe przerażenie odeszło, poczułam przeogromny wewnętrzny pokój. Zrozumiałam, że w towarzystwie tego niesamowitego człowieka nie ma cienia strachu, wypełniła mnie radość!

Wtedy Jezus powiedział do mnie: „Córko, twoja wiara cię ocaliła, idź w pokoju i bądź uzdrowiona ze swej dolegliwości”. Po policzku płynęły mi łzy…. Jezus uzdrowił mnie, podniósł, pocieszył, rozradował moje serce. Od tamtego niecodziennego spotkania chcę śpiewać na cześć Boga, chwalić Go całym sercem i moim zdrowym ciałem. Jezus mnie uzdrowił, Jego łaska wciąż się odnawia!!!

Na podstawie fragmentu o kobiecie cierpiącej na krwotok, NT, Mk 5,21-43.

© 2014 tylkojezus.pl