Moc w słabości

Foto Sxc Anger 1197374 900 600
Posłuchaj nagrania

 

Dzisiejszy świat wymaga od nas, byśmy byli nienaganni, mocni, atrakcyjni. Mało kogo stać na autentyczność i otwarte przyznawanie się do słabości. Słabości są nieatrakcyjne i wstydliwe.

Dla Boga jednak nasze słabości stanowią przestrzeń, w której właśnie On, może działać, czyniąc cuda. Święty Paweł może być dobrym tego przykładem. Zanim poznał Jezusa dyszał żądzą zabijania chrześcijan, u jego stóp złożono szaty ukamienowanego Szczepana. Wszystko się zmieniło, gdy na jego drodze stanął Zbawiciel. Zamiast burzyć i zabijać zaczął nieść życie, głosząc Dobrą Nowinę. Ten sam Paweł nie boi się mówić o swoich słabościach. Co więcej ogłasza: “Najchętniej więc będę się chlubił z moich słabości, aby zamieszkała we mnie moc Chrystusa” (2 List do Koryntian 12;9).

Każdy ma słabsze chwile, momenty porażek, ale nie są one barierą dla mocnego Boga. On chce objawiać swoją moc, kiedy wszystkie nasze siły zawiodą. Diabeł zrobi wszystko przeciwko działaniu Boga w twoim życiu. Będzie pokazywał ci twoje słabości, ułomności innych ludzi, całego kościoła po to, by cię zatrzymać w drodze za Jezusem.

“Bądźcie mocni w Panu siłą Jego potęgi” List do Efezjan 6;10

Jak czerpać siłę od Boga? Ta siła jest umiejscowiona w osobie Jezusa. Twoja osobista relacja z Nim da ci siłę, by zmierzyć się z szatańską strategią. Pamiętaj! Bóg nie wybiera mocnych, ale umacnia wybranych!

 

Słowo zachęty z 6.10.2016 r.