Nadzieja / Beznadzieja

Fot Sxc Hu Creative11

Wiele osób wokół nas żyje w poczuciu beznadziei. Przeciwieństwem beznadziei jest nadzieja. Nadzieją dla każdego człowieka jest Jezus. Nadzieją doczesną i wieczną. W Biblii jest wiele przykładów, gdy ktoś znalazł się w beznadziejnej sytuacji i nie stracił nadziei złożonej w Bogu. ( Paweł i Sylas śpiewają w więzieniu hymny i Bóg ich uwalnia, przejście Izraelitów przez Morze Czerwone po wyjściu z Egiptu.) Z niektórymi problemami możesz zmagać się całe ziemskie życie, a mimo to nie być bez nadziei. Skąd ją brać?

„Lecz chlubimy się także z ucisków, wiedząc, że ucisk wyrabia wytrwałość, (4) a wytrwałość – wypróbowaną cnotę, wypróbowana zaś cnota – nadzieję. (5) A nadzieja zawieść nie może, ponieważ miłość Boża rozlana jest w sercach naszych przez Ducha Świętego, który został nam dany.” Rz 5, 3-5

Trudności, przeciwności, powinny nas zniechęcać, zabierać nadzieję, a przyczyniają się do jej umocnienia. Cokolwiek trudnego dzieję się w Twoim życiu – nie trać nadziei. W Jezusie jest nadzieja. Zawsze. Jezus ma dla Ciebie rozwiązanie.

Co możesz zrobić, aby nie ulegać beznadziei?
– Wyznawaj ustami, jak wielki jest Bóg, śpiewaj o Jego potędze
– Związuj w imieniu Jezusa wszelkie beznadziejne myśli
– Przypominaj sobie wszystkie Boże interwencje z twojego życia
– Nie powtarzaj „jakie moje życie jest beznadziejne”
– Nawet jeśli tu na ziemi Twoje udręki się nie skończą – to pamiętaj, że to życie to tylko chwila, wieczność będzie wspaniała.

„Będziemy bowiem uczestniczyli w dobrach Chrystusa, jeśli wytrwamy do końca w tej samej, zawsze niezachwianej nadziei.” Hbr 3,14

Ziemskie życie jest jak czekanie w poczekalni na wspaniałą uroczystość, na którą mamy zaproszenie. Na ucztę w niebie. Zabierz innych na tą uroczystość, daj im zaproszenia od Jezusa. Daj ludziom nadzieję. Powiedz innym o Jezusie, który uwalnia, który pokonał to, czego każdy człowiek najbardziej się boi – śmierć.

Spotkanie modlitewne – 06.03.2014