Obraz Boga

Sxc Hu Fot Pale

Jaki obraz Boga nosisz w swoim sercu? To bardzo ważne pytanie, gdyż nasz obraz Boga w znaczący sposób wpływa na nasze relacje z Nim.

Prawdą o Bogu jest to, że Jego miłość do nas jest bezwarunkowa, jest od zawsze na zawsze i nic jej nie zmieni  (Jer.31,3), nawet nasz grzech (Rz.5,8). Bóg stworzył nas z miłości na swoje podobieństwo. My możemy jedynie odwzajemniać Bożą miłość. Nie można jednak kochać Boga, nie znając Go, a fałszywy obraz Boga w nas prowadzi do złego myślenia o Nim, o sobie i innych ludziach.

O tym, jaki tak naprawdę obraz Boga nosimy w sercach, możemy przekonać się w trudnych chwilach, w czasie problemów i doświadczeń. Jeżeli wtedy Bóg wydaje nam się nieobecny, daleki, obojętny, to znaczy, że Jego obraz w nas jest zniekształcony i zafałszowany. To nie Bóg zsyła choroby i cierpienia, On nie jest ich twórcą. W Królestwie Bożym nie ma chorób, one są dziełem diabła i nielegalnie przebywają na ziemi. Zniekształcony obraz Boga uniemożliwia nam przeżywanie relacji z Nim w sposób pełny, z radością. Dlatego ważne jest, by rozpoznać w jakie kłamstwa o Bogu uwierzyliśmy. Bóg miał w raju intymną więź z ludźmi, ale w tę relację wkradł się diabeł, który okłamał człowieka i skrzywił obraz Boga, a to stało się powodem grzechu.

Jeżeli chcemy poznać, jaki naprawdę jest Ojciec, musimy wpatrywać się w Jezusa, bo On przyszedł objawić Go światu. Wtedy dostrzeżemy, że Bóg jest bliski, troskliwy, zainteresowany każdą sprawą w naszym życiu, że szuka nas, gdy zbłądzimy, przebacza, uzdrawia i reaguje na nasze problemy. Bóg z miłości do nas posłał Jezusa, byśmy nie musieli ginąć, ale wierząc w Niego, mamy życie wieczne (J.3,16)

 

Spotkanie modlitewne 9.04.2015 r.