Polowanie

2014 03 29 RR Polowanie 001

Czuwaj! Królewskie Gryfy w sobotni wieczór stanęły przed wyzwaniem – ugotować smakowita potrawę z “upolowanych” produktów i zdobyć przychylność druha Roberta i druhny Basi.

Gryfy zapaliły się ochoczo do rywalizacji o “błogosławieństwo”.  Po wysłuchaniu historii dwóch braci: Jakuba i Ezawa, ekipy ruszyły na łowy, w poszukiwaniu produktów ukrytych w lesie. Wkrótce w leśnej gęstwinie dało się  słyszeć radosne męskie okrzyki… łupy zostały odnalezione przez Filipa i Kubę. Damska część ekipy również znalazła swoje zawiniątko. Rozbłysły latarki, czuć było zapach palonego drewna, zaczęły płonąć dwa małe ogniska. Rozpoczęło się krojenie, smażenie, przyprawianie – prawie jak w Master Szef albo innym kulinarnym programie. Delikatne zapachy potraw mieszały się z dymem z ogniska, a czas płynął… jeszcze tylko ułożyć na talerzu, ostatnie odliczanie i można przystąpić do degustacji. Mniam, mniam… obie potrawy były wyśmienite.

Dobrze, że dzięki Jezusowi nie musimy uciekać się do podstępu, aby otrzymać błogosławieństwo, jak zrobił to Jakub (Ks. Rodzaju 27). Do następnej przygody…

phm. Barbara Mikulska