Pompa myśli

Foto Sxc Artificial 1480775 900 600
Posłuchaj nagrania

 

Serce w Biblii to coś więcej niż ośrodek uczuć lub mięsień służący do pompowania krwi. Jest to miejsce świadomej, rozumnej, wolnej osobowości człowieka. Biblia przedstawia też serce jako pompę myśli – „jak myśli [człowiek] w swym sercu, taki on jest” Księga Przysłów 23,7.

Fizjologiczne serce nie rozróżnia chorej krwi od zdrowej, ale rozprowadza po całym ciele to, co się do niego dostaje. Podobnie jest z sercem w wymiarze duchowym. Jeżeli pompujesz do swojego serca miłość, radość, pokój i to, co podoba się Bogu, to rozprowadzasz życie. Natomiast jeśli dostarczasz swemu sercu narzekania, oskarżania, niezadowolenia, to po rozprowadzasz śmierć. Pompy nie da się zatrzymać, ale mamy wpływ na to, co ona będzie pompować (Księga Kapłańska 17,11 „Życie ciała jest we krwi”).

Jak to zrobić, by rozprowadzać dobre rzeczy w naszym życiu? Sami swoimi siłami nie damy rady. Jednak Bóg obiecuje nam nowe serce i nowego ducha w nas (Księga Ezechiela 11,19). Aby go otrzymać, musimy przyjąć Jezusa jako naszego Pana i Zbawiciela. Dalszym krokiem jest codzienne poddawanie Bogu naszych myśli. Pozwól Jezusowi uzdrowić swoje serce, niech ono pompuje i rozprowadza Boże myśli.

Słowo zachęty z 3.11.2016 r.