I KPMCh

I KPMCh

01_kpmch_plakatI Krapkowicki Przegląd Muzyki Chrześcijańskiej odbył się 23 czerwca 2001 roku w miejscowym Domu Kultury. Była to pierwsza tego typu impreza w mieście, a zorganizowała ją Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym z Krapkowic. Zaproszono siedem zespołów muzycznych, zarówno amatorskich, jak i profesjonalnych. Sala kinowa, w której odbywały się koncerty, była niemal zapełniona. Jako pierwsza wystąpiła wrocławska grupa (wówczas mało znana) o nazwie „Czterdziestu Synów i Trzydziestu Wnuków Jeżdżących na Siedemdziesięciu Oślętach”, określana też skrótowo „Osiołkami” lub „40i30/70”.

Następnie zaprezentowały się amatorskie zespoły: „Razem z Nim” z Żor, tworzący muzykę rockową z elementami jazzu, bluesa i muzyki alternatywnej, „Shemuel” z Kadłuba, „TAW” – chór gospel z Krapkowic, „Alex Band” z Kromołowa, „Siloe” z Kluczborka, grający rockowe „protest songi”, dezaprobujące pornografię i aborcję.

Gwiazdą wieczoru była grupa o nazwie „Frühstück” z Wrocławia. Holenderski lider
i wokalista, Martijn Krale, mieszkający na stałe w Polsce, to były członek znanego na całym świecie zespołu „No Longer Music”. Frühstück stworzył niesamowite widowisko – mieszaninę ostrej muzyki rockowej i dynamicznego tańca z użyciem rekwizytów.

 

© 2014 tylkojezus.pl