V KPMCh

V KPMCh

05_kpmch_plakatW roku 2005 odbył się V KPMCh. Na imprezie zaprezentowało się pięć różnych zespołów, a audytorium stanowiło około pół tysiąca osób. Wśród nich byli Albert Macha, krapkowicki starosta, wraz z radnymi miasta, a także radni z miast województwa śląskiego. Motto imprezy brzmiało: „Cel: skumplować z Jezusem”.

Jako pierwszy na scenie ukazał się zespół „Clay” ze Skoczowa, który podczas występu w pewnym momencie zaskoczył zgromadzonych widzów i słuchaczy tańcem baletowym z flagami, co miało na celu podkreślenie przekazu o wolności, jakiej można zaznać po uwierzeniu w Jezusa Chrystusa. Słuchacze i fani zespołu byli zaskoczeni, ponieważ „Clay” tworzy muzykę rockową. W 2006 roku zespół wystąpił na scenie Slot Art Festival w Lubiążu.

Drugim zespołem, który zaprezentował się na przeglądzie, był „The Posit”. To nowa nazwa funkcjonującej w innym składzie grupy „Razem z Nim” z Żor, która występowała już na wcześniejszym przeglądzie. Członkowie zespołu o swoim muzykowaniu mówią, że „kręci się” ono wokół rock’a alternatywnego, a celem ich twórczości jest to, by jak najwięcej osób usłyszało Dobrą Nowinę o Jezusie. Wyróżnieniem i nagrodą jest dla nich moment, gdy ktoś poprzez ich muzykę i jej przekaz zbliży się do Boga.

Kolejnym wykonawcą przeglądu był Bartosz Pielak z Warszawy. Zmienił on dotychczasowy klimat muzyczny, prezentując piosenki z delikatnym akompaniamentem muzycznym. Poprzez swoją muzykę i teksty piosenek opisywał żywego Boga, którego doświadczył osobiście, przez co jego życie uległo całkowitej przemianie na lepsze.

Ostatnią częścią programu były występy kilku muzyków krapkowickiej wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym, którzy zaprezentowali swoje autorskie utwory.

© 2014 tylkojezus.pl