VI KPMCh

VI KPMCh

06_kpmch_plakatVI Krapkowicki Przegląd Muzyki Chrześcijańskiej odbył się w sobotę 13 maja 2006 roku. Hasło przewodnie tej imprezy brzmiało: „Jezus czyni cuda”. Był to jeden z najbardziej dynamicznych przeglądów.

Jako pierwszy na scenie wystąpił punkowy zespół „Bunkier” z Wodzisławia Śląskiego, który na samym początku swoim mocnym uderzeniem zaskoczył zwolenników spokojniejszych rytmów i kojarzących muzykę chrześcijańską z tonami nostalgicznymi. Następnie atmosferę stonował Andy W. z Wrocławia prezentując spokojniejszą muzykę hip-hopową. Miłośników rocka rozgrzał kolejny zespół – „Za freeko” z Raciborza.

Po raz kolejny na przeglądzie pojawił się ciągle doskonalący swój warsztat chór gospel „TAW” oraz raper ARCI z Krapkowic, śpiewający między innymi o tym, jak Jezus uwolnił go z nałogów. Po jego występie wyświetlono film, w którym członkowie miejscowej wspólnoty modlitewnej opowiadali o cudach, jakich Jezus dokonał w ich życiu. Takie świadectwa Bożego działania w codzienności zwykłych ludzi dały słuchaczom możliwość usłyszenia, że w dzisiejszych czasach Jezus również uzdrawia z pozornie beznadziejnych przypadków, rozwiązuje problemy i skomplikowane sytuacje, zabiera alkoholizm i ratuje życie.

W ostatniej części przeglądu na scenie pojawił się Janusz Bigda z mazurskich Mikołajek. Wydał wiele płyt z muzyką o tematyce chrześcijańskiej, między innymi były to: „Życie ma sens”, „Będzie taki dzień”, „Czytałem miłość”, „W Tobie skryję się”, „Pieśni Pielgrzyma” oraz „Pójdę za Tobą”. Następnie wystąpiły dwa połączone warszawskie zespoły: Spichlerz i Elohim, tworzące dynamiczne pieśni uwielbiające Boga, znane w świecie muzyki chrześcijańskiej w Polsce.

© 2014 tylkojezus.pl