Powolne okradanie

Sxc Hu Fot Penywise

Ewangelista Mateusz przestrzega nas przed gromadzeniem ,,skarbów” tego świata, które nie rzadko absorbują nas do tego stopnia, że zapominamy o Jezusie i Jego królestwie. Diabeł – przeciwnik Jezusa – jest jak złodziej, który podkopuje i wykrada najcenniejsze wartości np. wiarę, pokój, radość itp. Co dla Ciebie jest skarbem? Gdzie gromadzisz te skarby?

Wielu bogatych ludzi strzeże swych majętności, zakładając monitoring, odgradzając się od innych wielkim murem, czy kupując groźnego psa. A jak ty strzeżesz swego skarbu – JEZUSA?

Nasz przeciwnik zrobi wiele, by cię okraść. Pochłonie cię wieloma obowiązkami, małymi sprawami, które nie mogą zaczekać do jutra.

Symptomami powolnego okradania mogą być: rezygnowanie ze spotkań, modlitwy, czasu z Bogiem, coraz rzadsze czytanie Biblii, zaniedbywanie postów, jałmużny, coraz częstsze narzekanie, krytykowanie, podejrzliwość, uleganie emocjom, brak radości…

Pamiętaj, że nie zawsze musisz wszystko mieć, wszystko wiedzieć – warto skupić się na tym, co istotne! Nie trać czasu i energii na rzeczy, które prowadzą do zguby i duchowego ubóstwa. W Jezusie jesteś bogaczem:

Ef1;3 „Niech będzie błogosławiony Bóg i Ojciec Pana naszego Jezusa Chrystusa; który napełnił nas wszelkim błogosławieństwem duchowym na wyżynach niebieskich – w Chrystusie„.

Jezus wzbogacił cię we wszystko na wyżynach niebieskich. Pilnuj tego, co masz w Nim! Zabiegaj o czas z Bogiem, pielęgnuj relacje z wierzącymi, nie ustawaj w modlitwie.

 

Spotkanie modlitewne – 21.08.2014 r.

© 2014 tylkojezus.pl