Radical Culture – Rok 2012

2012 Radical Culture Miniatura

W roku 2012 naszym pierwszym przedsięwzięciem był IX Krapkowicki Dzień Kobiet, który odbył się pod hasłem „Odmieniona Szczęściem”. głównym gościem była Małgorzata Olszewska ze Stowarzyszenia Wrocławskie Forum Kobiet, która wygłosiła wykład na temat szczęścia. Podczas spotkania można była zapoznać się z pozycjami książkowymi wydawnictwa KOINONIA, które na zaproszenie Radical Culture wystawiło swoje stoisko. Uczestniczki otrzymały upominki ufundowane przez sponsorów.

Już w kwietniu natomiast w trzech miastach Opolszczyzny zatańczono Taniec Wielkanocny, do którego przyłączyło się ok 100 wolontariuszy. Pierwsze dwa pokazy odbyły się dnia 21.04.2012 roku na Rynku w Krapkowicach, a także na Rynku w Kędzierzynie- Koźlu oraz 25.04. 2012 na Placu Wolności. Występy poprzedzały próby organizowane w KDK w Krapkowicach oraz w Sali Oleńka na terenie Akademika Kmicic w Opolu. Akcję koordynowała Hanna Augustyn.

Kolejną imprezą był koncert Tomasza Żółtko, który miał miejsce 23 maja 2012 w Krapkowickim Domu Kultury.

26 maja 2012 zorganizowano XII Krapkowicki Przegląd Muzyki Chrześcijańskiej. W ramach Przeglądu wystąpiło 6 polskich artystów prezentujących różne gatunki muzyczne: zespół Audiogen z Poznania ,zespół OX z Torunia, Royal Rap z Warszawy”, Exodus15 z Zakościela, formacja Grzegorz Kloc Rock & Gospel Project z Nałęczowa ,zespół 40 Synów i 30 Wnuków Jeżdżących na 70 Oślętach z Wrocławia. Impreza odbyła się przy wsparciu Starostwa Powiatowego. W trakcie przeglądu przeprowadzono również zbiórkę publiczną na zakup gorsetu ortopedycznego dla 15-letniej Dominiki mieszkanki Krapkowic co dało uczestnikom możliwość wyrażenia empatii i wsparcia osoby chorej.

Stowarzyszenie zorganizowało również ekologiczny konkurs fotograficzny „To, co nas otacza, czyli dzieła natury w kadrze”. Konkurs angażował młodzież powiatu krapkowickiego do zaprezentowania własnej, amatorskiej twórczości fotograficznej, dzięki której zapoznali się z lokalnymi walorami przyrodniczymi. Pokonkursowe wystawy fotograficzne wypromowały lokalnie interesujące pod względem przyrodniczym miejsca. Do konkursu zostało zgłoszonych 95 prac. Spośród wszystkich zgłoszeń wybrano 10 najlepszych, które otrzymały najwyższe noty punktowe w ocenie jury, w tym trzy uhonorowane nagrodami i jedno wyróżnienie. Rozstrzygnięcie konkursu oraz ogłoszenie wyników i wręczenie nagród odbyło się podczas XII Przeglądu Muzyki Chrześcijańskiej.

Dla miłośników aktywnie spędzonego czasu w dniu 14 października odbył się Krapkowicki Rodzinny Piknik Sportowy. W ramach pikniku przeprowadzono I Krapkowicki Otwarty Turniej Łuczniczy, rajd rowerowy oraz konkurencje Indiańskiej Wioski. Podczas imprezy każdy uczestnik otrzymał poczęstunek, dyplom uczestnictwa, a zwycięzcy (trzy pierwsze miejsca w każdej z konkurencji) dodatkowo nagrody rzeczowe. W imprezie brały udział całe rodzinny, jak i osoby indywidualne ( w sumie 114 osób). Piknik był dla Stowarzyszenia okazją do popularyzowania zdrowego stylu życia wśród mieszkańców naszej gminy. Przedsięwzięcie było również szansą na stworzenie płaszczyzny spotkania rodzinnego i zdrowego współzawodnictwa oraz niewątpliwie okazją do integracji środowiska lokalnego.

W dniach od 13.10.2012 do 25.01.2013 Stowarzyszenie przeprowadziło działania w ramach ogólnopolskiej akcji Szlachetna Paczka. Koordynatorem rejonowym akcji była Pani Karolina Friedrich W przedsięwzięcie zaangażowanych zostało 28 wolontariuszy. Przeankietowano ok. 70 rodzin, z czego pomocy udzielono 41.