Radical Culture – Rok 2013

2013 Radical Culture Miniatura

Rok 2013 rozpoczął się dla Stowarzyszenia kolejną, tym razem jubileuszową imprezą z okazji Dnia Kobiet. Miała ona miejsce 10 marca, a jej główną atrakcją był koncert pani Beaty Bednarz, która swym śpiewem oczarowała wszystkich gości. Podczas spotkania można była zapoznać się z pozycjami książkowymi wydawnictwa KOINONIA, które na zaproszenie Radical Culture wystawiło swoje stoisko. Uczestniczki otrzymały upominki ufundowane przez sponsorów W imprezie uczestniczyło ok. 160 kobiet.

W roku 2013 Taniec Wielkanocny odbył się dwukrotnie. Po raz pierwszy w Krapkowicach,   a następnie w Kudowie Zdrój. W obu miastach atmosfera była roztańczona.

Kolejnym przedsięwzięciem był koncert zespołu Gangsterzy i Raperzy, który odbył się 16 maja 2013 w Krapkowickim Domu Kultury. Członkowie zespołu zaśpiewali dla zgromadzonych gości i złożyli świadectwo swojej przemiany. Koncert był bezpłatny. W imprezie uczestniczyło ok. 200 osób.

Oczywiście, jak co roku, nie mogło się obejść bez Krapkowickiego Przeglądu Muzyki Chrześcijańskiej. Trzynasty już Przegląd odbył się 1 czerwca i  miał nową odsłonę. Z hali sportowej przenieśliśmy się do uroczego Parku Magnolia przy KDK i chociaż z nieba lał się deszcz, byli tacy, którym zupełnie nie przeszkadzało to w zabawie. Równocześnie najmłodsi uczestnicy bawili się na pikniku rycerskim, w ramach którego miały miejsce: pokazy walk i tańców rycerskich, strzelanie z kuszy, przejażdżki kucykiem, malowanie twarzy, wrapsy, turniej gry Super Farmer oraz turniej łamigłówek.

31 sierpnia 2013 na krapkowickim rynku o godzinie 16.00 odbyła się gra miejska Zagadkowe Miasto, w której udział wzięło 7 drużyn, łącznie 50 uczestników. Celem zabawy było odnalezienie stacji rozstawionych po całym mieście i wykonanie zadań na każdej z nich. Impreza odbyła się dzięki uprzejmości i wsparciu Urzędu Miasta i Gminy Krapkowic. Mimo zmęczenia, wszyscy uczestnicy wrócili do domów zadowoleni i pełni pozytywnych wrażeń.

W alternatywie do halloween’owych zabaw 31.10.2013 w Restauracji Zamkowy Młyn odbyła się impreza Angeloween, w ramach której zagrały zespoły chrześcijańskie Royal Rap oraz p24. Impreza zgromadziła ok. 150 uczestników. Udział w imprezie był nieodpłatny.

© 2014 tylkojezus.pl