Skąd czerpiesz poczucie wartości?

Foto Sxc Cruz 1092672 900 600
Posłuchaj nagrania

 

W Ewangelii według św. Jana 8:1-15 dochodzi do zdarzenia, mającego wielki wpływ na pewną kobietę. Większość z nas doskonale zna ten fragment. Jest on niezwykły, ponieważ dochodzi w nim do niezwykłego spotkania. Kobieta, dopiero co złapana na cudzołóstwie, przyprowadzona zostaje do Jezusa. Tłum pragnie wymierzyć jej sprawiedliwość, ale chcąc wystawić Jezusa na próbę, udają się do Niego z zapytaniem: „W prawie Mojżesz kazał nam takie kamienować. A Ty co powiesz? Jezus nie odpowiada od razu.

Zobaczył w kobiecie coś więcej niż grzech, którego się dopuściła. Ona z klei nie odzywała się słowem. Prawdopodobnie nie patrzyła na siebie dobrze, miała świadomość grzechu i beznadziejności sytuacji. Po chwili padają z ust Zbawiciela słowa: „Kto jest bez winy, niech pierwszy rzuci kamień”. Tym zdaniem Jezus rozbraja żądny sprawiedliwości tłum. Kamienie zostają wypuszczone z każdej ręki. Nikt jej nie potępił. Jezus stanął w jej obronie, ale i pokazał drogę wyjścia z trudnej sytuacji mówiąc: „Idź i nie grzesz więcej”.

Ty również nie wracaj do miejsca porażki, potępienia, grzechu…

Opieraj swoją wartość na Bożym patrzeniu na ciebie, a nie na tym kim jesteś, co posiadasz itp. Jezus oddał wszystko co miał za ciebie – jesteś Mu drogi!

Jeśli trzymasz kamienie w dłoniach, udaj się do Mistrza, a On powie ci co z nim zrobić.

 

Słowo zachęty z 16.06.2016 r.

© 2014 tylkojezus.pl