Spoko Gość

Fot Sxc Hu Redfloor

Historia zespołu “Spoko Gość” jest dość długa. Niektórzy z nas grają razem już ok 20 lat. Kiedy zaczynaliśmy byliśmy piękni i młodzi. Już wtedy ujawniały się nasze talenty kompozytorskie i wokalne. Instrumentarium nie było zbyt urozmaicone: gitara, gitara, gitara i robione z puszek po groszku grzechotki. Pierwsze śpiewniki z naszym repertuarem były pisane i ozdabiane ręcznie.

Stopniowo do zespołu wchodziły klawisze, bas, gitara elektryczna, no i perkusja. Kilka lat temu nagraliśmy w studio pierwszy kawałek opowiadający o perypetiach życiowych bohatera Spoko Gościa, którego historię do dzisiaj można obejrzeć na You Tube. Od tego klipu wzięła się nasza nazwa. Później były kolejne utwory w studio i teledyski.

Naszym celem od początku było zachęcanie ludzi do modlitwy i uwielbienia poprzez śpiew Graliśmy wielokrotnie na Krapkowickich Przeglądach Muzyki Chrześcijańskiej, na scenie w parku zdrojowym w Kudowie Zdroju, Dworku im. Fryderyka Chopina w Dusznikach, unplugged na  rynkach wielu polskich miast . Na co dzień służymy jako grupa uwielbienia na spotkaniach Krapkowickiej Grupy Modlitewnej i tam czujemy się najlepiej.

Dzisiaj komponujemy, aranżujemy i zachęcamy muzyką siebie i innych do wzbicia się ponad chmury trosk do Jezusa, źródła naszej radości i nadziei.

Kontakt: koliski@gmail.com