II KPMCh – Tylko Jezus

II_KPMCh_Pomoc DuchowaTo wszystko, co się dzieje na scenie KDK podczas Krapkowickiego Przeglądu Muzyki Chrześcijańskiej można krótko nazwać „Tylko Jezus”. Dlatego też od drugiej edycji ta impreza ma takie własnie motto. To dla Jezusa Chrystusa do Krapkowic zjeżdżają się muzycy z całego kraju, aby muzyką, ewangelicznymi tekstami, świadectwami działania Boga, atmosferą panującą na sali wielbić naszego Zbawiciela.

Atmosferę współtworzyli również młodzi ludzie, którzy bawili się pod sceną razem z muzykami, a w przerwach pomiędzy występami bębnili w bębny siedząc na ławkach przed KDK. Do Krapkowic tego wieczoru zjechali się fani muzyki chrześcijańskiej z co najmniej trzech województw: opolskiego, śląskiego i świętokrzyskiego. To co ich łączyło to chęć wspólnego wielbienia Boga, chęć spędzenia czasu w obecności Ducha Świętego, który obficie wypełniał ludzkie serca tego wieczoru. – Czułem bardzo wyraźnie, że publiczność rozumie i odbiera to co chciałem jej przekazać. I nie był to odbiór, albo raczej jego brak, taki jak na innych imprezach typu „festyn z piwem i kiełbaskami” – stwierdził Bartek Jaskot lider zespołu z Mielca.

II_KPMCh_tłum

Co do występów poszczególnych zespołów wszystkim na długo pozostanie wspomnienie pięknego głosu Doroty – wokalistki „Pomocy Duchowej” oraz Bartka Jaskota. Wielu pamiętać będzie również świetną zabawę podczas występów krapkowicko – zdzieszowickiego zespołu „Shammah” i metalowe brzmienie formacji „3siostry” z dalekiego Mińska Mazowieckiego. Duże wrażenie zrobiła na widowni pantomima pt.: „Transplantacja” w wykonaniu trzech opolskich studentek: Joli, Ewy i Ani. Blisko 400 osób w milczeniu obserwowało sugestywne przedstawienie o tym, że Bóg zmienia ludzkie serca nie do poznania.

Zmiany, których Bóg dokonuje w życiu tych, którzy zaprosili Jezusa do swojego życia były tematem wielu rozmów w przerwach pomiędzy występami.

© 2014 tylkojezus.pl