Uwielbiaj Boga – nagranie

Foto Sxc Hu 1068224 48858196
[button link=”http://tylkojezus.pl/wp-content/uploads/2015/10/2015_10_08_Uwielbianie-Boga_WWW.mp3″ display_style=”1″ icon_before=”im-icon-accessibility” icon_after=”im-icon-accessibility”]Uwielbiaj Boga – posłuchaj nagrania[/button]

 

Bóg mówi do nas na wiele różnych sposobów. Jednym z nich są proroctwa, czyli słowa, które Bóg posyła do nas przez usta człowieka.

Jakiś czas na naszym spotkaniu zostało wypowiedziane proroctwo, które zachęcało do uwielbiania Boga: „Uwielbiaj Mnie, a przeniosę cię ponad przeciwności. Uwielbiaj Mnie, a przeniosę cię do miejsca radości i odpoczynku.” W Biblii również znajdziemy mnóstwo fragmentów wzywających do uwielbiania i mówiących o ludziach, którzy to robili. Można uwielbiać Jezusa, śpiewając dla Niego, głośno Go chwaląc, wymieniając Jego przymioty: potęgę, wielkość, dobroć, troskliwość itd. Można chwalić Go poprzez modlitwę na językach, przez dziękczynienie, poznawanie i uznawanie Jego Słowa czy poprzez uczestnictwo w spotkaniach. Uwielbieniem dla Boga są także nasze dobre czyny, służenie, jałmużna i głoszenie ewangelii. Wielbimy Go, stawiając Go na pierwszym miejscu w swoim życiu, ufając Mu i ogłaszając Jego zwycięstwo.

Jednak niezależnie od form i sposobów uwielbienia, ważne jest przede wszystkim zaangażowanie serca. Bóg pragnie, byśmy robili to z radością (Ps.66,1). Uwielbianie Boga pomaga też walczyć i unikać grzechu, bo nie można jednocześnie wielbić Boga i czynić źle.

Słowo zachęty z 8.10.2015 r.

© 2014 tylkojezus.pl