VIII Krapkowicki Przegląd Muzyki Chrześcijańskiej

08_kpmch_plakatVIII Krapkowicki Przegląd Muzyki Chrześcijańskiej zgromadził liczne grono zainteresowanych, nie tylko z kraju, ale nawet z sąsiednich Czech. Impreza cieszy się coraz większą popularnością, dlatego organizatorzy zdecydowali się przenieść KPMCh do największej hali w mieście. Widzowie nie zawiedli, przychodząc do hali “Otmętu” z całymi rodzinami.

Jako pierwszy z popularnymi melodiami i tekstami piosenek, ciepło zabarwionym pięknym brzmieniem saksofonu wystąpił zespół “Worship Sax”. Kolejny na scenie był krapkowicki chór “TAW”, który wykonał w oryginalnym brzmieniu pieśni gospel. Chór po ubiegłorocznych występach w znanych polskich uzdrowiskach Kudowa Zdrój i Duszniki Zdrój przygotował w krótkim czasie nowy repertuar, który bardzo się spodobał rodzimej publiczności. Jednak dopiero krapkowickiemu raperowi – Arciemu – udało się wyciągnąć widownię z miejsc i roztańczyć pod sceną. Blok programu przygotowanego przez organizatorów zamknęła pantomima przedstawiająca miłość i cierpliwość Jezusa Chrystusa, który szuka drogi do serca każdego z nas. Ostre, metalowe granie “Anastasis” było sposobnością do świetnej zabawy pod sceną i praktycznie już do końca przeglądu ludzie bawili się, uwielbiając Boga tańcem w rytmach rapu “ELOHIM”, “żywych” pieśni goszczącego już po raz trzeci na KPMCh warszawskiego “Spichlerza” czy występującego na zakończenie przeglądu zespołu “Naaman” (reggae).

Na czas przeglądu do Krapkowic przyjeżdżają miłośnicy “pozytywnej muzy” nie tylko z całej Opolszczyzny, ale i z ościennych województw i z zagranicy. To święto muzyki rozrosło się przez siedem lat od niewielkiej imprezy, organizowanej początkowo z udziałem amatorskich zespołów w imprezę o skali krajowej – jeśli chodzi o występujących tu artystów (m.in. Beata Bednarz, “Frűhstűck”, “Pomoc Duchowa”, “40i30na70”, Bartek Jaskot, “Bunkier”, Janusz Bigda, Bartek Pielak, “Chili My”, “Mate.O”, “Puma&Friends”, “3siostry”…). KPMCh jest obecnie jedną z największych niekomercyjnych imprez muzycznych w regionie. W organizację przeglądu jest zaangażowanych kilkadziesiąt osób – wolontariuszy, którzy nieodpłatnie przez wiele miesięcy przygotowują to spotkanie, aby można się było bawić bez żadnych sztucznych “dopalaczy”.

Współorganizatorem przeglądu było Stowarzyszenie Radical Culture, a impreza została dofinansowana w ramach dotacji powierzonej przez powiat krapkowicki na realizację zadania publicznego w zakresie kultury: organizacja cyklicznych imprez kulturalnych.