Wigilia

2012 12 22 RR Wigilia Miniatura1

I rzekł do nich anioł: “Nie bójcie się! Oto zwiastuję wam radość wielką, która będzie udziałem całego narodu: dziś bowiem w w mieście Dawida narodził się wam Zbawiciel, którym jest Mesjasz Pan” (Łk. 2,10-11)

22 grudnia 2012 r., kiedy na dworze robiło się ciemno skauci 15 szczepu RRP wraz ze swoimi najmłodszymi koleżankami i kolegami zebrali się na Sadach w Otmęcie. Zastęp “Czarnych Panter” pod czujnym okiem dh Danki przyprowadził nas wraz z aniołem, dwoma królami (trzeci król zabłądził gdzieś po drodze, bo miał błędne wskazania GPS) i pasterzem do stajenki, gdzie utrudzona Maryja i Józef cieszyli się z narodzin Bożej Dzieciny. A potem wystąpiły Maluchy, które również wprowadziły nas w świąteczny nastrój i najlepiej wiedzą, że każdy z nas – “taki mały, taki duży może świętym być …” W dobrych humorach, po wspólnym kolędowaniu, świątecznym poczęstunku rozeszliśmy się do domów, błogosławiąc sobie nawzajem.

Niech w tę cudowną Wigilijną noc objawia się Boża moc, wesołych świąt Bożego Narodzenia oraz wielu wspólnych chwil pełnych miłości, nadziei i pokoju w gronie przyjaciół, rodziny w nadchodzącym Nowym Roku 2013.

Życzy Kadra 15 Szczepu RRP