Wspaniały Bóg – nagranie

Fot Sxc Hu Raichinger   Fot 02
[button link=”http://tylkojezus.pl/wp-content/uploads/2016/04/2016_04_07_Wspaniały_Bóg_WWW.mp3″ display_style=”1″ icon_before=”im-icon-accessibility” icon_after=”im-icon-accessibility”]Posłuchaj nagrania[/button]

 

Słowem “wspaniały” określamy coś, co jest cudowne, idealne, doskonałe, wyjątkowe i niepospolite. Z pewnością Boga możemy nazwać Kimś wspaniałym. On jest Wspaniałym Ojcem – dobrym, kochającym, cierpliwym, przebaczającym, który zawsze ma dla nas czas. Nawet, jeśli się pogubimy, On codziennie nas wypatruje i jest gotów przyjąć z powrotem (Ewangelia Łukasza15). Bóg jest też wspaniałym przyjacielem. Jest zawsze wierny, niezawodny, skłonny do poświęceń, można z Nim o wszystkim rozmawiać.

W Psalmie 18,17 jest napisane, że Bóg wyciąga rękę z wysoka i chwyta nas- jest On więc wspaniałym wybawicielem. Dokonał też wspaniałego dzieła zbawienia, umierając za nas na krzyżu. Bóg jest mistrzem wspaniałych przemian: przemienia smutek w radość, strach w pokój, beznadzieję w ufność, a przebywanie w Jego obecności zmienia nasze serca.

Bóg jest wspaniałym doradcą, podpowiada nam, co robić, ma najlepsze rozwiązania i wskazówki. Bóg jest najwspanialszą osobą, jaką można w życiu spotkać, a dostęp do Niego jest nieograniczony.

A Ty, czy doświadczasz wspaniałości Boga w swoim życiu?