XII KPMCh – podsumowanie

12_kpmch_plakatZatem stało się…

Jeśli koncert chrześcijański kojarzy Ci się z nudą i sztywniactwem to znaczy, że nigdy w ciągu ostatnich dwunastu lat nie byłaś/eś na Krapkowickim Przeglądzie Muzyki Chrześcijańskiej. A takowy odbył się właśnie 26 V 2012 r. Na hali sportowej zagrali ze sobą, a nie przeciw sobie, różne gatunkowo zespoły.

Wszyscy grali do jednej bramki, w jednej drużynie i dla jednego trenera – Jezusa Chrystusa. Gra była bardzo wyrównana i fair. Każdy dawał z siebie wszystko i grał jak najlepiej potrafi. Na sam początek zaczarował publiczność swoim muzycznym światem (gospel, soul, r&b, funky, jazz) Exodus 15. Razem z nimi weszliśmy w klimat Bożej obecności. Następnie scena należała do zespołu młodzieżowego Jeremiasz 33,3 z Krapkowic. Dziewczyny z radością i entuzjazmem zaśpiewały swojej miłości do Jezusa. Kiedy byliśmy już w klimacie dziecięco-młodzieżowym to na telebimach pojawiła się prezentacja samozwańczego Krapkowickiego Klubu Mamusiek. Entuzjastyczne młode mamy spotykają się regularnie aby rozmawiać, powspierać się i promować dobre metody wychowania przyszłych Krapkowiczan. Potem salę wypełniły pieśni uwielbienia w wykonaniu Grzegorza Kloca, które tworzyły łagodny i przyjemny klimat. Wiele radości i szybkich pieśni przyniósł ze sobą kolejny zespół, który prezentował się na przeglądowej scenie Czterdziestu Synów i Trzydziestu Wnuków Jeżdżących na Siedemdziesięciu Oślętach(w skrócie 40 i 30/70 lub pieszczotliwie „Osiołki”). Ich przecudnie dziwne, folkowe instrumenty, które wielu z nas pierwszy raz na oczy widziało, poderwały do harców i skoków niejednego widza. Następnie nieco wyciszył nas grający alternatywnego brytyjskiego rocka Audiogen, choć i tu nie zabrakło ostrzejszych brzmień. Wszystko połączył ciepły i ciekawy głos wokalisty. Bawiąc się dalej usłyszeliśmy ostre i mocne uderzenie, które zaprezentował zespół OX. Było głośno i hałaśliwie, ale wszystko w dalszym ciągu dotyczyło dobrego Boga. Na zakończenie usłyszeliśmy utwory w rytmie dobrego rapu. Royal Rap w swoich tekstach mówił o Prawdzie, która potrafi prawdziwie uwolnić i zmienić życie każdego człowieka. Młoda i niezmęczona późną godziną publika skakała entuzjastycznie pod sceną.

Całą imprezę zgrabnie poprowadzili, wytworna Olga i elegancki Adam.

W trakcie trwania Przeglądu został również rozstrzygnięty  ekologiczny konkurs fotograficzny „To, co nas otacza, czyli dzieła natury w kadrze”. W przeglądowej kawiarence przez cały czas mogliśmy oglądać galerię 10 najlepszych prac. Pierwsze miejsce zajęła Maja Urbanek, drugie Olga Przewłocka, a trzecie Agnieszka Piotrowska. Przyznano także wyróżnienie –  dla zdjęcia autorstwa Kamili Staszewskiej.