Zapamiętaj!

Foto Sxc Hu 1176922 67297562

Bóg obdarował nas niezwykłym narządem – mózgiem, który odpowiada za wiele funkcji między innymi za pamięć. Niestety często nasza pamięć jest ulotna. W gonitwie dnia, wielu zadaniach, którym musimy sprostać, obowiązkach zapominamy o drobnych sprawach, ale też i o tych bardzo istotnych. Dlatego od dawien dawna ważne informacje, zaczęto zapisywać np. na kamiennych tablicach (10 przykazań). Współcześnie wszystko można nagrać, utrwalić aparatem cyfrowym i innymi nowinkami technicznymi. 

Czy jednak pamiętasz, co mówi Ci Bóg?
To o czym myślisz, determinuje twe działanie. Diabłu zależy, byś nie pamiętał Słowa Bożego, ale za to będzie ci przypominał urazy, złe rzeczy, negatywne wspomnienia, błędy innych… Bóg mówi ciągle i na różne sposoby. Mówi o tym, jak Bóg patrzy na Ciebie, na Kościół, na Twego brata i  siostrę w wierze. Gdy zapominamy o tym Bożym sposobie patrzenia, zaczynamy być zgorzkniali. Bóg nigdy nie zapomina o Tobie Iz49.15, o Twej służbie, o Twym  poście. Pamięta również o ofierze Jezusa Ps105;8.

Są sprawy, o których jednak zapomina i nie wraca do nich: zapomina urazy, grzechy, nie pamięta złego, a to wszystko z miłości do nas – ludzi. Dobrą Nowiną jest fakt, że jest ktoś, kogo można porównać do pamięci absolutnej. Tym kimś jest Duch Święty. On będzie nam przypominał słowa Jezusa, wtedy, kiedy będą nam potrzebne J1426.

Miej z Nim ciągłe relacje, a wtedy nawet gdy zapomnisz ważną prawdę, On ją przywróci w najlepszym momencie do życia.

 

Spotkanie modlitewne  12.02.2015 r.