III KPMCh – Zaufać Jezusowi

III_KPMCh_LeafGwiazdą muzyczną III Krapkowickiego Przeglądu Muzyki Chrześcijańskiej, który odbył się 26 kwietnia 2003 r. w sali Krapkowickiego Domu Kultury, była Beata Bednarz.

Wspomniana artystka wykonuje muzykę gospel, soul, blues i pop, śpiewa na wielu festiwalach i jest laureatką m.in. “Rawy Blues” czy “Festiwalu Piosenki Chrześcijańskiej” w Gliwicach. Występ Beaty Bednarz w Krapkowicach był kolejnym świadectwem wiary, wyrażonej nie tylko poprzez śpiew, ale i przez bardzo osobisty komentarz do wykonywanych utworów.

– Na ogół w trakcie występu opowiadam o piosenkach, które chcę zaśpiewać. Wykorzystuję ten czas, aby powiedzieć słuchaczom o tym, co Pan Bóg zrobił w moim życiu, jak ubogacił mnie od momentu, kiedy uwierzyłam, że jest moim Zbawicielem. Po prostu uwierzyłam, że to wszystko, o czym przeczytałam w Piśmie Świętym, jest prawdą. Miałam kilkanaście lat, kiedy postanowiłam oddać swoje życie Panu Jezusowi, tzn. przyjąć Jego miłość i uwierzyć w to, że On umarł za moje grzechy. Za tym zrozumieniem poszła przemiana mojego życia, zmienił się mój sposób patrzenia na życie oraz na sens naszego istnienia na ziemi. Najkrócej mówiąc odpowiedziałam miłością na miłość Boga do mnie. Taka właśnie jest niesamowita siła Pisma Świętego, że nawet nastolatka może je zrozumieć, jeśli tylko tego chce. Ja czegoś poszukiwałam, miałam jakąś pustkę w życiu, nurtowało mnie wiele pytań. W tym czasie czytałam Biblię. Wówczas dokonałam odkrycia, które polegało na tym, że zobaczyłam Pana Boga, którego do tej pory znałam jako niedostępnego, niewidocznego. Poznałam Go jako Ojca, który dał nam coś co miał najcenniejszego – swojego Syna. To mnie złamało jako człowieka. W tym czasie mama, która rozumiała mnie, bo doświadczyła tego samego w swoim życiu, wspierała mnie, modląc się za mnie i za mojego brata, który też się w tym czasie nawrócił – tak po swoim występie w kuluarach opowiadała o swoim życiu artystka.

Zanim Beata Bednarz zachwyciła publiczność swoim przepięknym głosem i humorem, jako pierwszy stanął przed publicznością zespół “LEAF” z Wrocławia, “SERVI DEO” z Krakowa zagrał muzykę pop – rock, a w przerwach miedzy występami można było posłuchać świadectw ludzi, którzy opowiedzali swoją historię spotkania z Bogiem. Jako trzecia na krapkowickiej scenie zaprezentowała się grupa “ASLAN”, wykonująca – jak to sami określają – muzykę “fulumulurock”, czyli różnorodną.

Zespół Aslan

Atmosfera na widowni była sympatyczna – zapełniona była cała sala kinowa.

Wszystkich wykonawców zgromadzonych w KDK oraz publiczność – w sobotnie popołudnie, aż do wieczora – połączyła jedna osoba – Bóg.

Na przegląd muzyki chrześcijańskiej przyszli przedstawiciele wszystkich pokoleń (ok. 500 osób): dzieci, młodzież, ludzie starsi – i każdy znalazł coś dla siebie. Muzyka była różnorodna, ale mówiła o jednym – aby zaufać Jezusowi.

Koncert zakończył się wspólną modlitwą i śpiewem.