Zaufanie Panu

Fot Sxc Hu Alfi007

,,Z całego serca Bogu zaufaj,nie polegaj na swoim rozsądku, myśl o Nim na każdej drodze,a On wyrówna twe ścieżki” Prz3.5-6

Czy można zaufać komuś, jeśli się kogoś nie zna? Czy można mu powierzyć coś cennego? Zanim pracodawca zatrudni osobę na stałe, powierzy mu większą odpowiedzialność, musi go poznać.

Bóg zna cię doskonale, nie podejrzewa cię o złe zamiary. Czasami człowiek jest podejrzliwy w stosunku do Boga. Wtedy, gdy coś nie układa się po naszej myśli lub gdy patrzymy na Niego przez pryzmat naszego doświadczenia. Nie musisz nabierać dystansu do Boga, wręcz przeciwnie na Nim możesz całkowicie polegać przez wiarę. A wiara winna opierać się nie na tym , co widzimy, lecz na Słowie Bożym, które jest prawdą.

Żeby bezgranicznie polegać na Panu, należy Go poznawać, przebywać w Jego towarzystwie non-stop! Słowo ,,pomodlić się” w języku greckim znaczy: być w kierunku, w wymianie- w kierunku do JEZUSA bez przerwy.

Skoro Słowo Boże zachęca nas do nieustannej modlitwy, jest to możliwe! Bóg dał ci Swego Ducha, a przez to władzę nad myślami, byś poddawał je pod panowanie Chrystusa. Jak to praktykować? Ogłaszać Słowo Boże!

Jeśli masz przekonanie, by uzdrawiać w imieniu Jezusa – zacznij nakładać ręce na chorych!

Jeśli Bóg pobudza cię do mówienia innym o Nim – idź i mów!

Wielkie dzieła mają swój zalążek podczas indywidualnego czasu z Bogiem, w komorze, izdebce…

Twój czas z Bogiem stanowi fundament, na którym budujesz swoją wartość, pewność, świadomość tego kim jesteś w Jezusie i co w Nim masz.

Spotkanie modlitewne – 26.06.2014r.