Piłat i Nazarejczyk

Piłat i Nazarejczyk - Elizabeth DoredCzy zastanawiałeś się kiedyś, jakie byłoby twoje życie, gdybyś urodził się 2000 lat temu? A co by było, gdybyś na swojej drodze spotkał Jezusa? Czy znalazłbyś się w gronie Jego wyznawców, czy może zaliczałbyś się do tych wątpiących? A może nawet wrogów? Nie zadawałam sobie takich pytań, dopóki nie przeczytałam książki Elizabeth Dored „Piłat i Nazarejczyk”.

Dla Poncjusza Piłata Jezus był jednym z wielu Żydów skazanych przez niego na śmierć w czasie pełnienia obowiązków rzymskiego prokuratora Judei. A jednak Jezus diametralnie różnił się od innych skazańców. Spotkanie z NIM musiało zmienić życie każdego, więc z pewnością musiało wpłynąć na losy Poncjusza Piłata. Elizabeth Dored w swojej książce opowiada o tym, jakie mogły być losy Piłata i jego żony Prokuli po tym, jak prokurator ugiął się przed Sanhedrynem i skazał na śmierć Jezusa, wiedząc, że jest On niewinny.

Autorka umieszcza swoje postaci w starannie przemyślanych realiach historycznych i chociaż wiedziałam, że to tylko fikcja literacka, to losy bohaterów śledziłam z zapartym tchem.

Polecam tę książkę wszystkim, którym nie wystarcza śledzenie akcji powieści, ale którzy czytając chcą sobie zadawać pytania – na przykład takie, jak na początku tego tekstu.

Elizabeth Dored – „Piłat i Nazarejczyk”

Wydawnictwo Książnica

(meryro)