Radical Culture

Radical_Culture_mianiatura

Jak zaczynaliśmy?

Stowarzyszenie „Radical Culture” powstało w 2003 roku w Prudniku. To właśnie tam rodziły się pierwsze pomysły, plany i projekty. Zorganizowaliśmy wiele koncertów charytatywnych oraz akcji społecznościowych skierowanych głównie do młodzieży. Naszym celem było pokazanie im jak wielkie zagrożenia niosą ze sobą narkotyki czy alkohol i niejednokrotnie wiążące się z nimi patologie. W Prudniku po raz pierwszy przeprowadziliśmy także ogólnopolską akcję „Szlachetna Paczka”, dzięki której wiele potrzebujących rodzin przed świętami Bożego Narodzenia otrzymało pomoc. Niesamowitym doświadczeniem było zobaczyć radość na twarzach rodzin, zwłaszcza dzieci, które nieskrępowanie zaglądały do paczek w poszukiwaniu bożenarodzeniowych skarbów.

 

Radical dla Krapkowic

Rok 2007 dla naszego stowarzyszenia przyniósł kilka znaczących zmian, a najważniejsza z nich to przeniesienie siedziby do Krapkowic. Naszym pierwszym przedsięwzięciem było zorganizowanie rajdu rowerowego pod hasłem „Poznaj okolicę”. Uczestnicy mieli do pokonania prawie 50-km trasę, z którą dzielnie dawali sobie radę. Chcieliśmy tym samym zachęcić do aktywnego wakacyjnego wypoczynku, zarówno mieszkańców powiatu, jak i siebie samych. Rajd zakończyliśmy małą ucztą przy ognisku w Pietnej.

 

Współtworzenie wielkich rzeczy

Kolejny rok rozpoczęliśmy angażując wszystkie nasze „moce przerobowe” w jeden z największych projektów muzycznych na terenie powiatu – Krapkowicki Przegląd Muzyki Chrześcijańskiej „Tylko Jezus”, organizowany w Krapkowicach już po raz ósmy. Dzięki temu mieliśmy okazję poznać wiele znanych zespołów i wykonawców, ale przede wszystkim ludzi szczerych i z otwartymi sercami.

W czerwcu tego samego roku razem z 25 śmiałkami wybraliśmy się na wyjazd twardzieli, gdzie sprawdzaliśmy swoją odwagę w parku linowym „Skalisko” w Złotym Stoku. Potem zwiedzaliśmy kopalnię złota, nocowaliśmy w namiotach pod gałęziami drzew owocowych… a następnego dnia odbyły się zawody strzeleckie, celem były oczywiście puszki ustawione na płocie. Gdy przyszła jesień, postanowiliśmy po raz kolejny swoje działania skierować na najbardziej potrzebujących.