Sekcja Łucznicza

sekcja_łucznicza_RC_tarcza

———-Tymczasowo zajęcia zawieszone. Przepraszamy———-

Do niedawna na Opolszczyźnie istniały trzy kluby łucznicze: w Prudniku, Głuchołazach i Nysie.

11 października 2013 roku Polski Związek Łuczniczy w Warszawie wydał licencję dla Klubu Łuczniczego RADICAL CULTURE z Krapkowic.

Treningi łucznicze odbywają się w sali gimnastycznej ZSS nr 1 w Krapkowicach i są prowadzone przez instruktora łucznictwa sportowego, trenera III klasy mgr. Wojciecha Koliskiego. Krapkowicka Sekcja Łucznicza ma na swoim koncie kilka sukcesów, którymi chwali się w mediach: Międzynarodowe Zawody Mikołajkowe w Milówce, Wojewódzkie Zawody Kontrolne w Prudniku.

Treningi tego jakże pasjonującego sportu rozpoczęły się w naszym mieście w 2011 roku. Start był możliwy jedynie dzięki życzliwości ludzi dobrej woli i pomocy finansowej sponsorów o szerokich sercach, gdyż sprzęt łuczniczy nie jest tani. Strzelanie z łuku jest dyscypliną precyzyjną, wymagającą od zawodnika niezwykłego skupienia i zapanowania nad najmniejszą częścią swojego ciała. Na treningach łucznicy uczą się wewnętrznego wyciszenia i dyscypliny, gdyż lecąca z prędkością 120 km/h strzała nie jest już zabawką. Musisz zaplanować każdy ruch, wstrzymać oddech i … świst wypuszczanych strzał i dźwięk oznajmiający wbicie się jej w tarczę jest najwspanialszą muzyką dla następców Robin Hooda.

Jeżeli chciałbyś spróbować sił w tym sporcie lub chciałbyś nauczyć się lub swoje dziecko opanowania i spokoju, to zapraszamy! Zajęcia są bezpłatne.

Zobacz Sekcję Łuczniczą w dziale Video

Kontakt z trenerem:

kom. 664 133 088

e-mail: koliski@gmail.com

Sekcja_Łucznicza_RC_Krapkowice