Wszystko jest już przygotowane

Fot Sxc Hu K Klsa12

Fragmenty z Ewangelii według Łukasza z 19;29-40 i 5;4-7 mają wspólny element, którym jest instrukcja do zrobienia czegoś. Jezus wszystko przygotował, a uczniowie mieli tylko usłyszeć Jego głos i wypełnić słowo.

Bóg przygotował już dla każdego z nas czyny, które mamy wykonać. Często są one ,,małe”. Nie musimy zmieniać całego świata od razu. Wystarczy, że pomożemy jednej osobie, która w danym momencie jest blisko nas (Ef 2;10).

Pomysły, na które chciałbyś wpaść , są już wymyślone i Stwórca je ma. Może jesteś osobą, która ciągle gdzieś pędzi, ma dużo do zrobienia? W Bożym planie jest, byś się zatrzymał, uspokoił i z Nim “poprzebywał”. Może myślisz, że do niczego się nie nadajesz,  a to co robisz , to nic takiego? Wiedz, że dla Boga to, co robisz z Jego woli, jest wielkie i cenne. Jezus zrobił wszystko i to jest łaska. Dziś chce posługiwać się nami.

Diabeł też ma dla ciebie dzieła do wykonania. Jeśli chcesz wykonywać Boże dzieła, musisz usłyszeć Jego głos. Żeby słyszeć trzeba podejść bliżej. Ważne jest też, by patrzeć w tym samym kierunku, co Bóg. Nie oszczędzaj na czasie z Nim, rozmiłuj się w miejscu u Jego boku, oczekuj na słowo, nie śpiesz się, poczuj się dobrze w Jego obecności. Celem Boga jest poszerzenie Jego Królestwa o kolejnych ludzi, o twoje serce i w  tym kontekście, ma On przygotowane małe i wielkie czyny dla nas.

Spotkanie modlitewne – 27.03.2014 r.